Консультація для батьків
Коронавіруси, клінічні прояви, профілактика
Коронавіруси – це велике сімейство вірусів, відомих як збудники захворювань у тварин, які можуть викликати захворювання також і у людей. Свою назву вони отримали завдяки тому, що під електронним мікроскопом їх форма нагадує корону. Тяжкість перебігу хвороби у людей при зараженні різними вірусами сімейства є різною, і варіюється від легкої хвороби, що нагадує застуду, до захворювань з важкими клінічними симптомами, небезпечними для здоров'я.
Інкубаційний період від 2 до 14 днів.
Коронавірусна інфекція - зооантропоноз, джерелом інфекції - можуть бути дикі та домашні тварини, а також хворі на коронавірусну інфекцію люди чи носії.
Вірус передається повітряно-крапельним (через виділення зі злизових оболонок або слину), фекально-оральним шляхом (забруднені руки чи недостатньо термічно оброблених м’ясних та молочних продуктів тварин чи птахів).
За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
Клінічні прояви
-
захворювання, що викликається коронавірусом, схожі на симптоми грипу: температура, кашель, задишка і утруднене дихання. Можуть також спостерігатись кон’юнктивіт та діарея. При легкому перебігу пневмонія не розвивається. Однак при важкому перебігу хвороби може виникнути важке запалення легенів, важкий респіраторний синдром, загострення симптомів хронічних захворювань, нирковунедостатність.
Люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.
Враховуючи складну епідеміологічну ситуацію щодо коронавірусу у світі та можливість перенесення вірусу через мандрівників, а також повітряно-крапельний механізм передачі від людини до людини, при появі вищевказаних симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря.
Профілактика
-
утриматися від поїздок до Китаю на момент спалаху інфекції;
-
уникати контакту з будь-яким хворим на ГРВІ (карантинні заходи);
-
регулярно мити руки з милом – ретельно, до 1 хвилини, особливо після контакту з будь-яким хворим на ГРВІ;
-
при контакті з будь-яким хворим на ГРВІ уникати потрапляння капель слини хворого на слизові оболонки та інші поверхні тіла;
-
не торкатися немитими руками очей, носа, рота – вірус може проникати через слизові оболонки;
-
користуватися деззасобами; провітрювати і здійснювати вологе прибирання приміщень, де перебував хворий;
-
правильно використовувати медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, медперсонал) – доцільно у приміщенні міняти через кожні 30 хвилин;
-
хворому з будь-якими ознаками ГРВІ обов’язково користуватися одноразовими хустинками, прикривати рот і ніс при кашлі, чханні;
-
не вживати погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти, яйця; правильно приготовані страви з м‘яса та яєць можна безпечно вживати.
Вихователь Мусіхіна М.Ю. Пальчикова гра.
ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
-
Перед виходом із дому проведіть термометрію у дитини.
-
Оцініть стан здоров’я дитини та стан здоров’я самого себе.
-
Пам’ятайте, що в разі виявлення підвищеної температури та ознак респіраторних захворювань вхід на територію закладу буде заборонено.
-
При гарному самопочутті Вас та Вашої дитини, температурі тіла не більше 37,2 °С зберіться до дошкільного закладу:
-
одягніть захисну маску (респіратор) так, щоб були покриті ніс та рот;
-
візьміть взуття і одяг дитині на випадок дощової погоди;
-
візьміть довідку від лікаря у разі перенесеного інфекційного захворювання;
-
візьміть заповнену і підписану Інформаційну згоду (на початку відвідування дитиною закладу).
-
Не забудьте проінформувати вихователя про стан здоров’я дитини.
-
Пам’ятайте про те, що медичний працівник закладу повинен бути ознайомлений батьками з особливостями перебігу хронічних хвороб у дитини, щоб надати відповідну невідкладну медичну допомогу в разі необхідності.
-
Пам’ятайте про власну персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров’я дитини.
-
У разі погіршення самопочуття дитини відмовтеся від відвідування дитиною закладу дошкільної освіти, зверніться по консультацію до лікаря, повідомте про причину відсутності вихователя.
-
У разі виникнення необхідності залишити дитину дома з інших причин повідомте вихователя напередодні.
-
У разі тимчасової відсутності дитини не через хворобу та бажання відновити відвідування дитиною закладу, повідомте вихователя напередодні у зв’язку з організацією харчування Вашої дитини.
-
Заборонити батькам вихованців приносити іграшки та сторонні предмети у заклад дошкільної освіти.
-
На території закладу освіти дотримуйтесь соціальної дистанції.
-
У разі виникнення необхідності залишити дитину дома з інших причин повідомте вихователя напередодні.
-
У разі тимчасової відсутності дитини не через хворобу та бажання відновити відвідування дитиною закладу, повідомте вихователя напередодні у зв’язку з організацією харчування Вашої дитини.
-
Заборонити батькам вихованців приносити іграшки та сторонні предмети у заклад дошкільної освіти.
-
На території закладу освіти дотримуйтесь соціальної дистанції.